sk
  Späť   Behance Instagram Twitter


Stoyan Petrov

Téma: Sila inovácie

1. Povedzte nám niečo o sebe
Som koncepčný umelec v hernom priemysle. Rád experimentujem s rôznymi štýlmi a širokou škálou tém.
Najviac ma inšpirujú ľudia, ktorí ma míňajú na uliciach. Je to farebná zmes vlastností, životného štýlu a správania, ktorá podporuje moju kreativitu a pomáha mi vymýšľať zaujímavé postavy a situácie.
 
2. Z čoho ste čerpal inšpiráciu pri navrhovaní kresby pre Casio?
Považujem sa za veľmi šťastného človeka, ktorý sa narodil a žije vo veku toľkých vedeckých a technologických prelomov. Nedokážem si ani predstaviť, ako by náš život vyzeral za 10 rokov alebo aký bude ďalší veľký skok. Ale keď som začal načrtávať svoje nápady na tento projekt, myslel som na to, že možno každý môže byť tým superhrdinom, ktorý dokáže utvárať lepšiu budúcnosť. Pretože byť superhrdinom neznamená vždy zliezať mrakodrapy alebo strieľať laserové lúče z očí. Niekedy ide o nájdenie lieku na vzácnu chorobu. Alebo navrhnúť vozidlo, ktoré spotrebováva menej zdrojov a znižuje ľudskú stopu. Alebo dokonca vymyslieť niečo tak malého, ako je kancelárska sponka. Možno všetko, čo potrebujeme, aby sme sa stali superhrdinami, je pár krídel, ktoré nám pomôžu vzlietnuť. A možno je týmto párom krídel veda.
 
3. Existuje nejaký konkrétny príbeh STEAM, o ktorý by ste sa chceli podeliť so študentmi, ktorí uvidia vaše umelecké diela?
Pred niekoľkými rokmi som mal to šťastie, že som mohol byť súčasťou malého tímu vývojárov hier, ktorí mali za úlohu vytvoriť 14 hier a interaktívnych zážitkov pre detské múzeum, ktoré zlučovalo hlavné oblasti vedy. Byť vedúcim 2D umelcom tohto projektu bolo na mne, aby som všetko navrhol tak, aby bol aj ten najzložitejší koncept zrozumiteľný pre najmenších návštevníkov. Téma bola všade - od paleontológie, cez poľnohospodárstvo až po vesmír - a museli sme úzko spolupracovať so skupinou vedcov, aby sme zaistili, že tieto zážitky budú nielen vizuálne príjemné a zábavné, ale hlavne vzdelávacie. Veril som, že náš tím odviedol dobrú prácu, ale dopad našej práce predčil moje očakávania, keď som o rok neskôr navštívil múzeum. Videl som desiatky detí, ktoré nielen vzrušene hrali naše hry, ale tiež si o nich živo rozprávali. Dokonale porozumeli všetkým dôležitým správam, ktoré sme sa pokúsili zabaliť do zábavného balíčka. Vtedy som si uvedomil, ako atraktívna môže byť veda pre deti. Všetko, čo je potrebné, je správna komunikácia. A v tomto konkrétnom prípade to bola pekne vyzerajúca a zábavná hra.